Стандард LED светилка SY-A018A

Краток опис:


 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  Карактеристики на производот:

  1. Традиционалните дизајн.
  2. Пластични тело и алуминиумски inside.ECO верзија.

  Идеален за станбени и комерцијални средини, SIYING ЕКО сијалица замени блескаво и флуоресцентни светилки, без губење на нивните карактеристични ефект, многу повеќе економија и издржливост.

  Код SY-A012A SY-A013A SY-A014A SY-A015A SY-A016A SY-A017A SY-A018A SY-A019A
  wattage 5W 7W 9W 11W 14W 16W 17W 17W
  база E27 / B22 / E26 E27 / B22 / E26 E27 / B22 / E26 E27 / B22 / E26 E27 / B22 / E26 E27 / B22 / E26 E27 / B22 / E26 E27 / B22 / E26
  модел A60 A60 A60 A60 A60 A60 A60 A65
  лумен флукс 450lm 630lm 800lm 1050lm 1250lm 1520lm 1700lm 1700lm
  eff 90lm / W 90lm / W 88lm / W 95lm / W 90lm / W 95lm / W 100lm / W 100lm / W
  Ra > 80 > 80 > 80 > 80 > 80 > 80 > 80 > 80
  Напон 100-240V / AC 100-240V / AC 100-240V / AC 100-240V / AC 100-240V / AC 100-240V / AC 100-240V / AC 100-240V / AC
  Животниот век 15000 часа 15000 часа 15000 часа 15000 часа 15000 часа 15000 часа 15000 часа 17000 часа
  фреквенција 50 / 60Hz 50 / 60Hz 50 / 60Hz 50 / 60Hz 50 / 60Hz 50 / 60Hz 50 / 60Hz 50 / 60Hz
  Сноп 240 ° 240 ° 240 ° 240 ° 220 ° 220 ° 220 ° 220 °
  On / Off пати ≥15000 ≥15000 ≥15000 ≥15000 ≥15000 ≥15000 ≥15000 ≥15000
  производ големина 60x109mm 60x109mm 60x109mm 60x109mm 60x119mm 60x119mm 60x120mm 65x135mm

 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи