Керамички целосна агол сијалица SY-CF003

Краток опис:


 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  Карактеристики на производот:

  1. Висок квалитет
  2. Подобро топлина дисипација.
  3. Висока флукс лумен

  Идеален за станбени и комерцијални средини, SIYING Керамички целосна агол зрак светлина има долг животен век и 360 ° агол на осветлување, замена блескаво и флуоресцентни светилки, без губење на нивните карактеристични ефект, многу повеќе економија и издржливост.

  Код SY-CF001 SY-CF002 SY-CF003 SY-CF004
  wattage 8W 3W 3W 3W
  база E27 E27 E14 E14
  модел A60 G45 G45 свеќа
  лумен флукс 800lm 240lm 240lm 240lm
  eff 100lm / W 80lm / W 80lm / W 80lm / W
  Ra > 80 > 80 > 80 > 80
  Напон 100-240V / AC 100-240V / AC 100-240V / AC 100-240V / AC
  Животниот век 25000 часа 25000 часа 25000 часа 25000 часа
  фреквенција 50 / 60Hz 50 / 60Hz 50 / 60Hz 50 / 60Hz
  Сноп 360 ° 360 ° 360 ° 360 °
  On / Off пати ≥15000 ≥15000 ≥15000 ≥15000
  производ големина 60x108mm 45x73mm 45x79mm 35x98mm

 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи