Керамички мини свет SY-C011B

Краток опис:


 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  Карактеристики на производот:

  1. Висок квалитет
  2. Подобро топлина дисипација.
  3. Висока флукс лумен

  Идеален за станбени и комерцијални средини, SIYING Керамички сијалица има долг животен век и висок лумен флукс, замена блескаво и флуоресцентни светилки, без губење на нивните карактеристични ефект, многу повеќе економија и издржливост.

  Код SY-C011A SY-C011B
  wattage 7W / 8W / 9W 7W / 8W / 9W
  база E14 E27
  модел G45 G45
  лумен флукс 700lm / 800lm / 900lm 700lm / 800lm / 900lm
  eff 100lm / W 100lm / W
  Ra > 80 > 80
  Напон 100-240V / AC 100-240V / AC
  Животниот век 25000 часа 25000 часа
  фреквенција 50 / 60Hz 50 / 60Hz
  Сноп 160 ° 160 °
  On / Off пати ≥15000 ≥15000
  производ големина 45x89mm 45x84mm

 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи