за нас

Ningbo Siying Оптико осветлување Наука и технологија копродукции, Ltd сега е професионална производител на различни видови на LED светла, имаме за цел да им обезбеди на повеќето професионални производи и најдобра услуга за нашите клиенти. Тука е историја на развојот на нас. Во 2003 година, Siying зачекори во областа на ЛЕР индустрија, почнавме да се произведе SMD / Кочан / HP / DIP LED извор на светлина и LED возачи во оваа year.Through 2 години напорна работа и развој, ние го имаме голема поддршка од нашите клиенти и го положи солидна основа за нашата LED сијалица производство во следните неколку години.

Во годината на 2005 година, со основа на ЛЕР извор на светлина и LED производство возачот искуство, Siying почна да произведува LED светилки. Ние направивме голем напредок во областа LED светилки, како што знае не само добро за целата LED светилки, но исто така знам и за LED и возачи. Видовме голем потенцијал на пазарот LED светла, кој ни даде многу доверба во зголемувајќи го опсегот бизнис. Ние не се задоволни со моменталната ситуација, сакавме да се направи подобро во оваа област.

Во годината на 2011 година, имаше голема промена на Siying. Ние се комбинираат LED светилки, SMD LED диоди и производство возачот заедно. Што повеќе, ние се применуваат за дозвола за увоз и извоз успешно, извезени производи од наша страна, од 2011 година Последна не и најмалку важно, ќе гради модерен стандард работилница и ажурирани многу видови на опрема, како што се на вградување сфера, автоматско склопување, рампа машина за печатење, ласерско машина, инк-џет печатење машина итн Потоа, почна да произведува LED светлото на рефлекторите и LED комерцијални светлина во текот на следните години.

Сега Siying не само што произведува LED светилки, LED рефлектори, LED комерцијални светла, LED извор на светлина и возачи, но исто така, обезбедува решенија за осветлување на нашите клиенти. Ние врши ISO9001 систем и производи за управување со квалитет имаат положено CE, ROHS, ГШ, ДСА, ERP и TUV итн Постојат околу 500 emplyees вкупно и повеќе од 20000m² област. Имаме освои високо реноме од нашите клиенти задокеански, нудејќи висок квалитет на производите, конкурентна цена и најдобра severices. Добредојдовте вашето барање и да се посети.