светлото на рефлекторите со 5 години гаранција SY-FL001

Краток опис:


 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  Карактеристики на производот:

  1. професионална рефлекторите
  2. Умре-кастинг алуминиумски радијатор + калено стакло
  3. Долг животен век. Гаранција може да биде 5 години.

  SIYING рефлекторите гарантира одличен квалитет за надворешно осветлување. Таа има алуминиумско куќиште, калено стакло леќа и клипови за брзо заклучување на предната леќа. Индициран за: надворешно осветлување, генерален јавно осветлување, спортски осветлување, градини, фасади, споменици и вијадукти.

  Код SY-FL001 SY-FL002 SY-FL003 SY-FL004 SY-FLS001 SY-FLS002 SY-FLS003 SY-FLS004
  wattage 10W 20W 30W 50W 10W 20W 30W 50W
  доводниот кабел 20см H05RN-F

  3G1.0mm²

  20см H05RN-F

  3G1.0mm²

  20см H05RN-F

  3G1.0mm²

  20см H05RN-F

  3G1.0mm²

  20см H05RN-F

  3G1.0mm²

  20см H05RN-F

  3G1.0mm²

  20см H05RN-F

  3G1.0mm²

  20см H05RN-F

  3G1.0mm²

  лумен флукс 800lm 1600lm 2400lm 4000lm 800lm 1600lm 2400lm 4000lm
  eff 80lm / W 80lm / W 80lm / W 80lm / W 80lm / W 80lm / W 80lm / W 80lm / W
  Ra > 80 > 80 > 80 > 80 > 80 > 80 > 80 > 80
  Напон 100-240V / AC 100-240V / AC 100-240V / AC 100-240V / AC 100-240V / AC 100-240V / AC 100-240V / AC 100-240V / AC
  Животниот век 50000 часа 50000 часа 50000 часа 50000 часа 50000 часа 50000 часа 50000 часа 50000 часа
  фреквенција 50 / 60Hz 50 / 60Hz 50 / 60Hz 50 / 60Hz 50 / 60Hz 50 / 60Hz 50 / 60Hz 50 / 60Hz
  Сноп 120 ° 120 ° 120 ° 120 ° 120 ° 120 ° 120 ° 120 °
  IP степен IP65 IP65 IP65 IP65 IP65 IP65 IP65 IP65
  производ големина L161.5 * W140 * H47mm L192.5 * W170 * H47mm L218.5 * W195 * H47mm L263.5 * W235 * H49mm L161.5 * W140 * H47mm L192.5 * W170 * H47mm L218.5 * W195 * H47mm L263.5 * W235 * H49mm
  материјали Умре-кастинг алуминиум Умре-кастинг алуминиум Умре-кастинг алуминиум Умре-кастинг алуминиум Умре-кастинг алуминиум Умре-кастинг алуминиум Умре-кастинг алуминиум Умре-кастинг алуминиум
  други кабел терминал кабел терминал кабел терминал кабел терминал кабел терминал кабел терминал кабел терминал кабел терминал
  сензор Не Не Не Не PIR сензор PIR сензор PIR сензор PIR сензор

 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи