Кинеска големопродажба на Lumen Outdoor водоотпорен Ip65 50w LED рефлектор

Краток опис:


Детали за производот

Ознаки на производи

Ние постојано ви го даваме во суштина најсовесниот добавувач на клиенти, плус најшироката разновидност на дизајни и стилови со најфини материјали.Овие иницијативи вклучуваат достапност на приспособени дизајни со брзина и испраќање за кинеска големопродажба на Lumen Outdoor Waterproof Ip65 50w Led Floodlight.Квалитетот и клиентот првично обично се наша постојана потрага.Не штедиме обиди да произведеме поголеми решенија.Останете во тек за долгорочна соработка и заеднички позитивни аспекти!
Ние постојано ви го даваме во суштина најсовесниот добавувач на клиенти, плус најшироката разновидност на дизајни и стилови со најфини материјали.Овие иницијативи вклучуваат достапност на приспособени дизајни со брзина и испраќање за50 вати LED поплавно осветлување, Smd Slim Led Flood Light 50w, Стадион Лед рефлектор, Поради нашите добри стоки и услуги, добивме добра репутација и кредибилитет од локални и меѓународни клиенти.Доколку треба да имате повеќе информации и сте заинтересирани за некој од нашите производи, слободно контактирајте не.Со нетрпение очекуваме да станеме ваш снабдувач во блиска иднина.
Карактеристики на производот:

  1. Традиционален дизајн.
  2. Пластично тело и алуминиум внатре.ЕКО верзија.

Идеални за станбени и комерцијални средини, SIYING ECO сијалицата ги заменува блескавите и флуоресцентните светилки без губење на нивниот карактеристичен ефект, многу поголема економичност и издржливост.

 

Код SY-S010 SY-S011 SY-S012 SY-S013 SY-S014 SY-S015 SY-S022
моќност 3W 4W 5W 6W 7W 8W 9W
База E27/B22/E14 E27/B22/E14 E27/B22/E14 E27/B22/E14 E27/B22/E14 E27/B22/E14 E27/B22/E14
Модел G45 G45 G45 G45 G45 G45 G45
Лумен флукс 240 lm 320 lm 400lm 470 lm 560 lm 640 lm 806 lm
Еф 80lm/W 80lm/W 80lm/W 80lm/W 80lm/W 80lm/W 80lm/W
Ra > 80 > 80 > 80 > 80 > 80 > 80 > 80
Напон 100-240V/AC 100-240V/AC 100-240V/AC 100-240V/AC 100-240V/AC 100-240V/AC 100-240V/AC
Животниот век 15000 часа 15000 часа 15000 часа 15000 часа 15000 наши 15000 часа 15000 часа
фреквенција 50/60 Hz 50/60 Hz 50/60 Hz 50/60 Hz 50/60 Hz 50/60 Hz 50/60 Hz
Сноп 160° 160° 160° 160° 160° 160° 160°
Време на вклучување/исклучување ≥15000 ≥15000 ≥15000 ≥15000 ≥15000 ≥15000 ≥15000
Големина на производот 45х78мм 45х78мм 45х78мм 45х78мм 45х85мм 45х88мм 45х88мм

 


  • Претходно:
  • Следно:

  • Поврзани производи