Керамички вниманието SY-TC011

Краток опис:


 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  Карактеристики на производот:

  1. Висок квалитет
  2. Подобро топлина дисипација.
  3. Висока флукс лумен

  Идеален за станбени и комерцијални средини, како продавница декорација прозорец, уметнички дела, украсни предмети и растенија, кои може да се одвојат без да бидат оштетени, SIYING Керамички вниманието има долг животен век и висок лумен флукс, замена блескаво и флуоресцентни сијалици без да ја губат карактеристичен ефект, многу повеќе економија и издржливост.

  Код SY-TC011 SY-TC012 SY-TC011B SY-TC012B SY-MN017 SY-MN018
  wattage 7W / 8W / 9W 7W / 8W 7W / 8W 7W / 8W 3W 3W
  база GU10 GU10 GU5.3 GU5.3 GU5.3 Gu11
  модел GU10 GU10 Mr16 Mr16 MR11 GU10
  лумен флукс 700lm / 800lm / 900lm 700lm / 800lm 700lm / 800lm 700lm / 800lm 240lm 240lm
  eff 100lm / W 100lm / W 100lm / W 100lm / W 80lm / W 80lm / W
  Ra > 80 > 80 > 80 > 80 > 80 > 80
  Напон 100-240V / AC 100-240V / AC 100-240V / ACAC / DC 12V 100-240V / ACAC / DC 12V 100-240V / ACAC / DC 12V 100-240V / AC
  Животниот век 25000 часа 25000 часа 25000 часа 25000 часа 25000 часа 25000 часа
  фреквенција 50 / 60Hz 50 / 60Hz 50 / 60Hz 50 / 60Hz 50 / 60Hz 50 / 60Hz
  Сноп 120 ° 36 ° / 60 ° / 110 ° 120 ° 36 ° / 60 ° / 110 ° 36 ° 36 °
  On / Off пати ≥15000 ≥15000 ≥15000 ≥15000 ≥15000 ≥15000
  производ големина 50x56mm 50x55mm 50x50mm 50x49mm 35x35mm 35x50mm

 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи